Schůzky KHL

Schůzka 22.3.2010

V pondělí 22.3.2010 proběhla schůzka vedoucích, na které se probralo mnoho věcí a některé se z nich odsouhlasily na příští sezonu 2010/2011. Schůzky se zúčastnily všechny dosavadní týmy vč.nováčků HK Chropyně a HC Žopy.

Body lze shrnout následovně:

 1. Soutěž se rozšířila na 10 týmů, nováčci jsou HK Chropyně a HC Žopy. Nováčci donesli soupisky a bylo dohodnuto, že si pořídí dresy, které mají jinou barvu než má stávajících 8 týmů. Pokud bude problém s barvami dresů, budou muset mít nováčci 2 sady dresů (týká se to Žopů), HK Chropyně zatím dresy nemá, takže si zvolí barvu, kterou nikdo prozatím nemá (např. zelenou).
 2. Při 10 účastnících by se hrál model, který vychází z toho, že se odehraje základní část pouze jednokolově tj. 9.zápasů. Pak by se účastníci rozdělili na finálovou skupinu 6-ti účastníků a skupinu o umístění tvořenou 4-mi účastníky. Finálová skupina by se hrála dvoukolově tj. 10 zápasů. Týmy na prvních 4 místech by hrály semifinále a následně finále a také zápas o 3.místo, vše systémem play-off tj. 4.zápasy. Za stavu 1:1 na zápasy by přišlo na řadu u 2.zápasu 15min prodloužení s náhlou smrtí a po 15min by následovaly nájezdy. První zápas by mohl i skončit remízou, v tom případě 2.zápas by se prodlužoval jen za předpokladu, že i 2.zápas by skončil remízou.Týmy na 5-6. místě finálové skupiny by spolu sehrály 4 zápasy o celkové 5.místo. Skupina o umístění by obsahovala 4 týmy, které by spolu sehrály 4.kola tj. 12 zápasů. Týmy na konečném 7.-8. místě ve skupině by sehrály 2 zápasy o celkové 7.místo, za stavu 1:1 by se vycházelo jako u finálové skupiny. 2 zápasy by sehrály týmy na konečném 9.-10. místě o celkové 9.místo. Každý tým odehraje za sezónu 23 zápasů.
 3. Každý tým má možnost mít na soupisce 1 hráče, který nesplňuje 5 let neaktivní činnosti v rámci - tzn. výjímka pro tohoto hráče z pravidla č.14 obecných pravidel, ale musí splňovat podmínku věku nad 30 let včetně. Dalčí hráč, který nesplňuje 5let neaktivní činnosti, může nastoupit v dalším ročníku až prvnímu hráči vyprší tato lhůta a stane se volným hráčem bez omezení! 
 4. Při zápase budou k dispozici u časomíry všechny registračky všech týmů pro případnou kontrolu totožnosti. Registračky bude mít na starosti vedoucí HK Karel Holík, který je přidělí vždy časomíře spolu se zápisem o utkání. Tým, který požádá neoprávněně o kontrolu totožnosti hráče druhého týmu, dostane menší trest 2min za zdržování hry dle pravidel ČSLH. V případě prokázání, že hráč nastoupí neoprávněně bude zápas kontumován ve prospěch oprávněného týmu. Hráč, který takto neoprávněně nastoupí bude mít stop v KHL na 5 let!
 5. Každý tým přispěje na stránky www.kromhl.cz . Peníze budou na provoz a správu webu.
 6. Při zápasech budou mít všichni kompletní hokejovou výstroj (brusle, holenní chrániče, štulpny, hokejové kalhoty, suspenzor, vestu, náloketníky, dres, helmu, rukavice a hokejku). Kdo nebude mít kompletní výstroj bude vykázán z ledu před zápasem.
 7. Hra se bude řídit novými pravidly ČSLH mimo pravidla nemožnosti střídání při zakázaném uvolnění. 

 

Schůzka 2.11.2009 

V pondělí 2.11.2009 proběhla schůzka vedoucích týmů KHL, na které se projednalo několik důležitých bodů, které vyvstaly v průběhu letošního ročníku. Schůzky se zúčastnili mimo vedoucí HK Plačkov a Chomýže všichni ostatní vedoucí.

Body lze shrnout:

 1. Byla odsouhlasena na trvalo hrací doba zápasů  3x15min čistého času.
 2. Bude veden zápis o utkání od 8.kola a na základě něj pak: standardní tresty, branky, asistence, úspěšnost brankářů a tresty na více zápasů. Podrobnější informace o způsobu zápisu o utkání najdete v obecných pravidlech KHL.Tato změna začíná zápasem AHK-STS. 
 3. Byl vyjasněn start hráče Hanák Teamu M.Berčíka v letošní sezóně vedoucím soutěže K.Holíkem, s tím že trest 4 roky za daný incident je dostatečný.
 4. Stanislav Hanák se nabídl, že zakoupí velký putovní pohár pro vítěze a zpětně na něj budou vyryty jména všech vítězů od počátku KHL.
 5. Některé týmy již obdržely registračky od vedoucího soutěže, zbytek by měl být do konce tohoto týdne.
 6. Byla navržena možnost, že se soutěž příští rok může rozšířit o další 2 týmy, protože již několik dalších týmů projevilo zájem hrát KHL. Hrací den by pak bylo buď pondělí nebo pátek. Tento bod je otevřený a záleží na opravdovém zájmu dalších týmů, pak by se vše projednalo na další schůzce KHL, nejspíše před příští sezónou. Pokud jsou zájemci a dají dohromady tým min.15 hráčů, který splňuje všechny podmínky KHL, ať pošlou na sebe kontakty na kromhl@seznam.cz s názvem a předběžnou soupiskou dostatečně v předstihu a hlavně, aby mělo smysl se vůbec o této možnosti bavit.