Zimní stadion v Kroměříži

Zimní stadion v Kroměříži byl vybudován v roce 1971 s umělou ledovou plochou a kapacitou 3000 diváků, zastřešen byl ale až v roce 1982.

V současné době je zimní stadion v Kroměříži využíván pro pravidelné trénování mladých hokejistů žákovských tříd, dorostů, juniorů a mužů. Zimní stadion je také využíván veřejností pro rekreační bruslení. Správou zimního stadionu v Kroměříži je pověřen HK Kroměříž, který rovněž pronajímá ledovou plochu pro hokejové hobby kluby na Kroměřížsku i pro veřejnost.

Zimní stadion je vždy v provozu od srpna do konce března každého roku.

Bruslení pro veřejnost je vyhrazeno většinou na sobotu odpoledne.

Zimní stadion v Kroměříži získala ve veřejné dražbě kroměřížská radnice v roce 2006 za 4,9 mil. Kč, kvůli havarijnímu stavu střechy stadionu musela radnice okamžitě investovat do odstranění nejzávažnějších nedostatků více než milion korun a v roce 2008 do kompletní rekonstrukce střechy. Zimní stadion měl dvacet let pouze provizorní střechu, která byla zchátralá a do zimního stadionu neustále zatékalo. Kroměřížský hokejový klub (HK Kroměříž), který má zimní stadion od radnice v pronájmu, získal na opravu střechy dotaci ve výši 7 mil. Kč a kroměřížská radnice vyčlenila dalších 8 mil. Kč.

Popis Zimního stadionu v Kroměřížimapa k zimnímu stadionu v Kroměříži

  • zimní stadion v Kroměříži je zastřešený
  • umělá ledová plocha

Kapacita:

  • 2 tribuny po 1500 místech k sezení.
  • Celkem 3000 míst k sezení.

Poloha Zimního stadionu

  • adresa: HK Kroměříž, občanské sdružení

                  Obvodová 3474

                  767 01 Kroměříž

Dostupnost z vlaku, autobusu:

k Moravě, za lávkou vlevo, na křižovatce vpravo k zimnímu stadionu

podrobnější mapa