7.ročník 2008-9

V pořadí 7. ročník KROMTRANS hokejové ligy odehrálo již stabilní počet osmi mužstev. Zahájení soutěže zpozdila rozsáhlá rekonstrukce střechy na zimním stadióně HK Kroměříž, čímž se začala soutěž hrát až v půli října 2008. Do soutěže nastoupila stejná mužstva jako v předcházejícím ročníku. I nadále byla soutěž rozdělena na základní a nádstavbovou část, která zvyšuje kvalitu soutěže. Nádstavbová část v tomto ročníku se hrála pouze na 2 kola a to z důvodu opožděného zahájení začátku soutěže.

Velké poděkování za kvalitu, trpělivost a obětavost opět patří delegovaným rozhodčí, kteří velmi zkušeně a bez zaváhání řídili jednotlivá utkání. Byli to především rozhodčí pan Kopásek, Zapletal, Halas, Osina, Poláček, Švarc a Kolajta.

Celý ročník se obešel bez vážných problémů, které by vrhaly negativní stín na celou soutěž. Velmi napínavé bylo sledovat 2.kolo základní části, kdy hned několik týmů bojovalo o postup mezi lepší čtyři mužstva. Nakonec sérií několika výher se odtrhl Hanák Team a STS Vážany ZDO od zbylých týmů a zbylá 3 kola základní části se odehrály spíše z povinnosti. Pohár pro vítěze celého ročníku nakonec poprvé v historii získalo mužstvo Buldok Otrokovice, které si po celou základní i nadstavbovou část drželo svými vyrovnanými výkony ve všech zápasech přední příčku a zaslouženě již v předposledním kole díky remíze 3:3 s STS vážany ZDO získalo pohár pro vítěze a poslední zápas se pro ně stal pouze povinností,která také odpovídala nejhorší prohře v sezóně 1:6 s Chomýžem.

Závěrem lze opět konstatovat, že tento ročník (bohužel poslední pod tímto názvem) KROMTRANS hokejové ligy se vydařil a všichni hráči ho sehráli s velkým nasazením.