Zápas KHL CHO-HAN

07.03.2010 23:05

Zápas rozhodl, že Chomýž letos neobsadí 1.místo, protože v tomto zápase by musel vyhrát. Zápas měl dramatický průběh a vysoké nasazení u obou týmů. V první třetině si vypracovali Hanáci pár tutových šancí, které ovšem pokryl brankář Chomýže Sedlář. První branku dali Hanáci v přesilovce v čase 14:00 po střele obránce mimo bránu se puk odrazil přímo k hráči Hanáků a z velkého úhlu překonal brankáře Vodák. Druhá třetina byla naprosto shodná s první, kdy obě mužstva výborně bránila a opět v čase 24:35 po střele obránce protlačil puk do brány Berčík (HAN). Třetí část ovšem patřila Chomýži, která začla hrát jen na dvě lajny a díky tomu se dostala do ještě vyššího tempa a také do šancí a v přesilovce v čase 31:11 pěknou střelou dal branku Svoboda (CHO). Za dvě minuty Chomýž srovnala Sovadinou po drobném zaváháním brankáře Helise. Pak Hanáci po nádherné kombinaci dal branku znovu Vodák do prázdné brány. Za tři minuty se podařilo Chomýži vyrovnat Pohankou po přečíslení a pěkné střele backhandem do šibenice Hanáků. Zápas pak gradoval, ale branka už nepadla.

Zápas tedy skončil 3:3 po třetinách (0:1, 0:1, 3:1), zákroky brankářů (9-11-11 : 10-10-12), střely na bránu 35:34, vyloučení 3:5, využití přesilovek 1:1.